tato

tato | ta to ty to tu tato? ta ne?

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
bratkur
pre pár sklíčok na krku to stálo za to
 
Len tak
Len tak | 27.11.2022 12:28

Tato, už ti niekto povedal, že si xuj ?

Len aby sa nezabudlo.


aaa
aaa | 27.11.2022 13:36

Toto by sa dalo nakresliť o každom platidle, či cennosti, vrátane investičného umenia, či hokejových kartičiek. Otázka je, ako inak si má rozvinutá globálna spoločnosť vymieňať hodnoty. Sme v uzavretom systéme do ktorého nové vstupy zvonka(v štandardnom ponímaní) neprichádzajú. Musíme si vystačiť s tým čo máme okolo seba. Takpovediac drancovať. Hm tato, čo navrhuješ?


AP
AP | 27.11.2022 13:55

Vrátane zlata, striebra, platiny, alebo napríklad kovov potrebných aby ti fungoval počítač alebo mobil, na ktorom si napísal tento príspevok.


Lucy in boots
Lucy in boots | 27.11.2022 15:50

Technický vzato, Tato, to nie je ani to isté údolie. Ako AP spomínal elektronika je plná vzácnych kovov. Ľudia drancuju a ani o tom nevedia. To máme ako s tými vegánmi. My nie ste tí rozmaznaní, veď nejeme mäso a mliečne produkty. Iba avokádko, syr z kesu orieškov, tofu zo sóje dopestovanéj bohvie kde, opalujeme sa na teraske z tropických drevín nech máme D vitamín. My nechceme nič extra, len svoj štandard.


Kroska
Kroska | 27.11.2022 16:04

Vidím, že toho tata neznášate. Môže uverejniť či napísať čokoľvek.
Vtip(?) sa mi zdá fajný, je jedno či je to to isté údolie, myšlienka je dôležitá. A vo mne veru hrklo, čo človek dokáže porobiť so svojím prostredím.


Len tak
Len tak | 27.11.2022 16:18

Kroska, akože Tata neznášame ?

Je to odborník na Sagana a cyklistiku všeobecne, expert na všetky veci súvisiace s prezidentským palácom, inovátor a pionier nových pravidiel cestnej premávky a STK ako takej.

Ja si myslím, že je naslovovzatým odborníkom aj v mnohých ďalších, strategických, životne dôležitých a kľúčových oblastiach, v ktorých ale zatiaľ nepublikoval svoje idey a vízie.

A nakoniec, ale v neposlednom rade: je to xuj!


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 27.11.2022 17:23

Len aby mali platnú STK.


AP
AP | 27.11.2022 19:19

Otázka (pre tata a Krosku). Čo s tým? Lebo kritika je to najľahšie. Ťažšie je navrhnúť alternatívu. Ako prinútiť všetky krajiny sveta, aby napríklad prestali ťažiť diamanty?


tato
tato | 27.11.2022 21:15

AP, Lucy in boots, aaa - Tu neide len o diamanty, tu ide o všetky hlúposti človeka, pre ktoré si nivočíme prírodu, planétu, klímu, životné prostredie. Toho roku sa napr. hádzali na cestu aktivisti na Tour de France. Mohli by sa hádzať aj na nezmyselné okruhy F1, či miliardové OH, či poletovanie po dovolenkách na druhý koniec sveta ako Čaputová. Tu ani nevymenujem tisícky či miliony nezmyselných devastačných šialeností. Na prvom mieste je určite automobilizmus, na ktorý je naviazané množstvo všetkého ďalšieho devastačného.

Ano , kritika nestačí. Riešenie zo strany človeka (navyše ovplyvňovaného diablom) nie je. Pomôže len zásah Zhora.

Kroska - Nechaj tak, ja mám na mnohých tuná ten istý názor ba ešte "lepší" :) Vieš, stúpam im po kurích kapitalistických, čaputových, automobilových, saganofilovských a ešte neviem akých okách, a tak trafené husy gágajú :)

Mifan Nocaný - Dnes v TN bolo, ako čuráci znova bezdôvodne (tentoraz v NR kraji) zastavovali autá a kontrolovali STK. Rýchlosť čuráci zas a opäť neriešili.


aaa
aaa | 27.11.2022 21:35

Zásah zhora, ako od Vulkáncov?


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 27.11.2022 21:56

Tak kde to bolo? V TN alebo v NR?


plado
plado | 28.11.2022 07:22

To údolie v druhom riadku mi pripadá ako zrevitalizované zariadenie z tretieho riadku


tato
tato | 28.11.2022 12:21

Mifan, pardon, skratky dokážu niekedy zmiasť. Bolo to v TN (Televízne noviny) Markíza a bolo to o Nitrianskom kraji NR.

aaa, zásah nie zhora ale Zhora. Bude vôľa Božia ako v Nebi tak aj na zemi.


Len tak
Len tak | 28.11.2022 12:44

tato, okrem toho že si xuj, si aj bigot. A že sa nedivím :-)


Len tak
Len tak | 28.11.2022 12:48

Najviac sa mi páči na tých bigotoch xujových, že vôľa božia je len to, čo sa páči bigotom xujovým.

Ani náhodou sa vôľa božia nemôže prejaviť skrze Sagana alebo Čaputovú. Alebo skrze liberálov. Alebo skrze pracovníka STK.

Bigoti xujoví by Ježiša aj z jeho liberálnou bandou hnali z Jeruzalemu tak rýchlo, že chudák by aj sandále stratil a nevedel, ako sa volá.


AP
AP | 29.11.2022 13:21

Veď k zásahu zhora už prichádza. Príroda si s tými dopadmi poradí. Pár rokov dozadu robili českí vedci výskum, ktoré kameňolomy boli po ukončení ťažby v lepšom stave, či tie človekom revitalizované, alebo čo boli nechané na prírodu. Vyhrali to tie prírodné. Pointa je v tom, že s dopadmi na prostredie si neporadíme my, postupne sa dostaneme do stavu, že ich už neprežijeme. A vybavené. Zhora. :D Inak v tom, že veľa zbytočností by bolo treba zrušiť v pohode súhlasím. Aj keď niektoré by sa dali upraviť tak, aby mali menší dopad. Napríklad také olympiády. Bolo by lepšie dohodnúť sa na trvalom umiestnení, miesto tohto opakovaného stavania nových a nových štadiónov každých pár rokov.


tato
tato | 29.11.2022 16:54

AP, ten zásah Zhora je na spadnutie. Príroda (flora, fauna) si totiž sama s človekom neporadí. Devastačných spotrebných automobilových cestovateľských staviteľských nenažraných kokotov je totiž primnoho a súčasný (kapitalistický) systém im nahráva. Nikto sám od seba asketicky žiť nezačne, a aj keby, čo by jeden ušetril, nekúpil, nepostavil, druhý by tak spravil aj za neho.
Tých zbytočností a škodlivostí je neúrekom. A neubúda ich ale práve naopak. Len tak namátkou, Televízne noviny, namiesto jedných je ich asi 8.


aaa
aaa | 29.11.2022 17:08

Príroda si neporadí? Nedaj sa vysmiať, veď aj my sme príroda. Príroda má 1000 spôsobov ako nás vyhladiť ale prečo by to robila.


AP
AP | 29.11.2022 17:19

Jasné že si poradí. Či predpokladáš, že sa planéta vplyvom človeka vyparí?
Zaujímalo by ma, ako cestuješ ty? A kde bývaš? V jaskyni, alebo máš ako správny staviteľský nenažraný kokot niečo postavené?


tato
tato | 29.11.2022 18:19

AP, je to katastrofa, s akými arogantami debatujem. Vlastne ma to ani neprekvapuje.
Vraj či predpokladám, že sa planéta vplyvom človeka vyparí?. Ano, planéta ako bola, sa vyparí. Už teraz sa oproti minulosti časť nenávratne vyparila. Zmizlo mnoho, čo bolo. Samá zastavanosť. Len devastační idioti nie a nie sa vypariť.


AP
AP | 29.11.2022 18:24

Nechápeš. Mne sa tiež veľa vecí nepáči a v rámci možností sa snažím správať čo možno najohľaduplnejšie k prostrediu. Nakupovať len potrebné veci, žiadne zbytočnosti (napríklad žiadne diamanty), zbytočne nejazdiť autom.
Ale nech človek ako druh urobí čokoľvek, nedokáže planétu ako takú zničiť. Možno bude chvíľu pustá a neobývateľná, ale život si znovu nájde cestu. Len bude iný a bez nás. Nie je práve naopak arogantné tvrdiť, že zachraňujeme planétu? Nezachraňujeme planétu, zachraňujeme seba! Howg.
A tradične si neodpovedal. Čím sa dopravuješ a kde bývaš?


tato
tato | 29.11.2022 19:04

Bývam v barabizni čo idioti naprojektovali a postavili a vozím sa v devastačnej plechovej opache , čo skonštruovali a vyrobili ďalší devastační idioti.
Stavať sa k planéte a prírode tak, že po nás potopa a potom skapeme a polovica druhov s nami a že potom bude pre planétu dobre, je škoda slov a strata času.


AP
AP | 29.11.2022 19:12

Takže si tiež devastačný spotrebný automobilový cestovateľský staviteľský nenažraný kokot. Tak prepáč, na začiatku mi nebolo jasné, že to je kritika seba samého. :D
No vidíš, ja sa tak napríklad snažím nesprávať. Len by bolo fajn, keby si pochopil, že takýmito kecami, aké tu dávaš, to správanie k prírode nezmeníš, dosiahneš skôr opak. Každého naserieš a povie si a just, nech tata od jedu rozhodí.


tato
tato | 29.11.2022 20:03

Nemáš pravdu, lebo nepoznáš súvislosti. Snažil som sa pred desaťročiami aby ja a celé Slovensko a potom aj celá Europa sa nevozili v 5-miestnych devastačných opachách. Zmarnil som energiu, čas, peniaze a neuspel som.
Rovnako som sa snažil pred desaťročiami stavať malé, ekologické, neuspel som.
Devastačný systém s devastačnými idiotmi ma zomlel.
To že čiastočne žijem ako devastačný idiot ale vnútorne s tým nesúhlasím je diametrálne rozdielne od postoja devastačných idiotov, ktorých DNA a svetonázor je vnútorne devastačný. A takí drvivo prevažujú.
P.S. na dovolenke pri mori som nebol 40 rokov, na dovolenke v zahraničí 30 rokov. A nechýba mi to, keďže najradšej mám vláčik a turistiku.


AP
AP | 29.11.2022 20:31

Nepísal si pred časom, že už máš pripravený revolučný vynález, ktorý všetko zmení? Ešte si tvrdil, že nám nemôžeš prezradiť podrobnosti, lebo by ti ho niekto ukradol, ako sa ti už v minulosti stalo. Ale za chvíľu sa o tom všetci presvedčíme. Tak ako? Máš vynález, alebo si mal a neuspel si s ním. Apropo, ak to bolo také úžasné, malé ekologické (tipujem auto), mohol si si vyrobiť pre seba prototyp a používať ten. Nemusíš ísť s davom ako hlúpa... oná. Ovca. :D
A ako vieš kto vnútorne súhlasí a nesúhlasí? Tvoj vynález číta myšlienky?
No a? Ja na žiadnej dovolenke od 95 roku. :D Nemysli si, nie si nijako výnimočný.


tato
tato | 29.11.2022 21:09

Čítam, že si o mne informovaný :)
Ten prvý vynález je menej významný z technického hľadiska, ale o to mohol byť významný z hľadiska úžitkového a ekologického. A aj bude, ale už bohužiaľ nie zo Slovenska a teda ani financie nebudú pre Slovensko.
Ten druhý je menej významný z hľadiska úžitkového ale zase je viac-menej prelomový a teda významný z hľadiska technického. Ten bohužiaľ Slovensko tiež presralo a ryžovať bude niekto iný. Ale neide len o peniaze, druhý vynález asi bude mať aj vyšší význam.

To je fajn, že tiež zbytočne nedevastuješ planetárne zdroje. Ano, ako píšeš, z hľadiska devastácie nie som až taký výnimočný, mnoho je skromnejších ako ja. No stále drvivá väčšina je horších, to vidno všade, na to netreba prístroj na čítanie myšlienok.


AP
AP | 29.11.2022 21:19

Proste si len pamätám, čo si o sebe všetko popísal. Na niekoho, kto nadáva na nenažraných kokotov mi príde zaujímavé, že tak zdôrazňuješ, kto na tom bude alebo nebude zarábať. Priznávam, moc ti to všetko neverím, keďže nedávaš žiadne dôkazy. Ale veď dobre, keď myslíš. Maj sa dobre.


tato
tato | 29.11.2022 21:26

Viac nevysvetľujem ani neoponujem, aby som nerozvíjal debatu. Aj ty sa maj dobre. Dovidenia pri inej hádke :)


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader